Murat  Çelik

Murat Çelik

Seçim havasına giremedik!

A+A-

Seçim havasına giremedik!

Geçmiş yıllarda alıştığımız seçim havası bu seçimde yaşanmıyor. Partilerdeki sessiz bekleyiş ve adaylar hakkında yapılan kulisler dışında ciddiye alınacak bir durum yok gibi.

 

Gün boyu şehir merkezinde gezen seçim minibüsleri haricinde siyasi parti kanatlarında ciddi çalışma var denilemez.

 


  Seçime hazırlanan AK Partide listesindeki ilk 3 isim seçilecek rahatlığı ile çalışırken diğer adaylar ise seçilmeyecek gibi çalışıyorlar.

  Eski seçimlerde görmeye alıştığımız gece gündüz kalabalık seçim büroları bu seçimde hiç göze çarpmıyor. Çevre kurulu kararları doğrultusunda seçim afiş çalışmaları sadece billboardlarda yapılırken mahalle aralarına döşenen flama ve bayraklar yok denilecek az sayıda.
  Bu yıl seçim bürolarının azlığı da hissediliyor. Şehirde görünen yerde büro kuran adaylar seçim sürecine ayrı bir renk katıyorlar.

  AK Parti Listelerinde üst sıralarda bulunan birçok aday Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın, Malatya’daki mitinginde adayları tanıtmasıyla seçim süreci daha aktif olacağı bekleniyor.
 
  Malatya’da en fazla görülen MHP etkinlikleri ise özellikle MHP il binası çevresi ve seçim bürolarında devam ederken, MHP seçim otobüsü mahalle, mahalle geziyor. MHP’liler Malatya’da en etkin reklâmı yapıyorlar.

Malatya’da ve ilçelerde ev ve işyeri gezmeleri geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yılda devam ediyor.

 

Listelerde istedikleri adayları sıralamada bulamayan partililer eski heyecanın bulunmaması nedeniyle bu seçim atmosferi sönük geçiyor.

Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın Malatya’da yapmış olduğu miting katılımcılar arasında sevinç yaratırken, Malatya’da toplu gösteri düzenlenecek alanın olmamasından kaynaklanan sıkıntılar hemen her miting sırasında yaşanan sıkıntıları bir kez daha gözler önüne sermeye yetti.

Gün boyu trafiğe kapatılan yollar trafiğin aksamasına yol açarken toplu taşıma araçlarını kullanmak zorunda olanlar kilometrelerce yolu yaya yürümek zorunda kaldı.

 

Malatya’mızın ivedilikle halledilmesi gerekenin toplu gösterilerin yapılacağı alanların olması bir kez daha gün yüzüne çıktı.

 

Malatya’da toplu açılış törenleri günlerce konuşulacağa benziyor. Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın açılışını yaptığı bir çok fabrikanın yıllardır faaliyette olan tesisler olması, hatta listelere adı konulan fabrikaların sahiplerinin bu durumdan bihaber olması, fabrika diye adlandırılan bir çok firmanın yalnızca depo veya atölye olması şehirde dedikodulara yol açarken önümüzde ki günlerde muhalif partilerin bu konuyu gündeme getirmesi bekleniyor.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

3 Yorum