Türk Standardları Enstitüsü, standardizasyon için farkındalık seminerleri gerçekleştirecek

Türk Standardları Enstitüsü, standardizasyon için farkındalık seminerleri gerçekleştirecek

Türk Standardları Enstitüsü (TSE) tarafından, standardizasyon konusunun önemine dikkat çekmek ve katılımcıları konu hakkında bilgilendirmek hedefiyle...

A+A-

Türk Standardları Enstitüsü (TSE) tarafından, standardizasyon konusunun önemine dikkat çekmek ve katılımcıları konu hakkında bilgilendirmek hedefiyle başlatılan farkındalık seminerleri dizisinin ilki, 30 Haziran'da gerçekleştirilecek.

TSE tarafından gerçekleştirilecek "Kaliteli Ürün, Kaliteli Tüketim için Standardizasyon Semineri" ile standardizasyon konusunda kamuoyu bilincinin oluşturulması, standartların belirlenmesi sürecinde tüketicilerin katkısının öneminin vurgulanması, proje kapsamında hazırlanan Standardizasyon Platformunun tanıtımının yapılması, çevrimiçi Standardizasyon Platformu aracılığıyla, standardizasyon süreçlerine ilgili tarafların katılımının sağlanması, standardizasyonda TSE ve hedef grupların rolleri ve sorumlulukları hakkında bilgi verilmesi hedefleniyor.

Türkiye genelinden ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri ve tüketici örgütlerinin temsilcilerinin davetli olduğu seminer Türk Standardları Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin ve Ticaret Bakanlığı, Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürü Avni Dilber'in açılış konuşmalarıyla başlanması planlanıyor.

Proje hakkında bilgilendirme sunumlarının ardından moderatörlüğünü Prof. Dr. Mahmut Hamil Nazik yaptığı ve Tüketici Dernekleri Federasyonu (TÜDEF) Başkanı Aziz Koçal, Tüketici Birliği Federasyonu (TBF) Başkanı Mehmet Bülent Deniz, Türkiye Bilişim Derneği (TBD) Akademi Üyesi ve Bilişim Standartları Platformu Başkanı Ziya Karakaya'nın panelist olarak yer alacağı Standardizasyonun Tüketicinin Korunmasındaki Önemi paneli ile devam edecek.

Bilgilendirme ve farkındalık seminerleri, ürün ve hizmetlerin kalite gereklerini oluşturmak için standartların belirlenmesi sürecinde tüketicilerin, üreticilerin ve üniversitelerin katkısının önemini vurgulamak ve katılımcı yöntemlerle yeni stratejiler oluşturmak amacıyla düzenleniyor. Türkiye'nin çeşitli illerinde yapılması planlanan seminerler ile toplamda bin 700 kişiye ulaşılması hedefleniyor.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT