• BIST 107.882
  • Altın 143,804
  • Dolar 3,5304
  • Euro 4,1439
  • Malatya : 37 °C
  • Ankara : 24 °C
  • İzmir : 28 °C
  • İstanbul : 25 °C
  • Elazığ : 39 °C
  • Adıyaman : 37 °C
  • Trabzon : 28 °C

Ürkekliğe yer yok korkuya elveda!

25.10.2009 14:10
Ramazan Durmuş / Malatya Güncel

Ramazan Durmuş / Malatya Güncel

Bir televizyon programını izliyorum pür dikkat...

Böyyük böyyük yazar çizerler iri iri laflar ediyor!

Hangi televizyon kanalı ve kimler demeyin, sakın! Onlar kendilerini bilir!

Ama o da ne; öyle ürkekler ki TÜRK BAYRAĞI diyemiyorlar!

Diyemeyenler ise gocaman gocaman prof"lar! Yıllardır çektiklerimiz de bu zihniyet yüzünden değil mi? Malum medyada bir haber okuruz:

Karşıt gruplu öğrenciler arasında olaylar meydana geldi!

Bu aymazlık değil mi? Hainle vatanseveri aynı kategoriye almak değil mi?

Nasıl bir ülkede yaşıyoruz ya Rab!

Birileri zehirini akıtacak; alkışlanacak. Vatansever; ne oluyor diye hesap soracak; yadırganacak! Yok öyle şey!

Artık ürkekliğe yer yok, korkuya elveda diyor; herkesi de aynı şekilde Türk milletinden yana taraf olmaya çağırıyorum. Taşın altına parmağı değil, kafamızı sokmanın zamanı geldi de, geçiyor bile...

Düşünün bir kere; birileri “bebek katilleri” için af kampanyası başlatacak, karşı çıkanlar ise “affetmeyelim asalım” dediğinde insanlıktan söz edecek! Affetmek istedikleriniz adam boğazlarken insanlığını hatırladı mı ki şimdi destek oluyorsunuz diye sorunca da kendince insan savunucusu kesilecek!

Burada KARA 19 EKİM"DEN de kısaca söz etmek istiyorum. Benim Mehmetçiğime kurşun sıkanları kahraman gibi karşılatanlar Arif"ini isteyen şehit anasının feryatları karşısında titredi mi acaba?

Unutmayınız; taraf olmayan bertaraf olur diyor; 8 Kasım Büyük Kongre öncesi Milliyetçi Hareket"in Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli"nin, çok önemsediğim çağrısından söz etmek istiyorum. Sayın Bahçeli"nin bu açıklamasındaki mesaja dikkat edin:

“…Milliyetçi Hareket, “Bin Yıllık Kardeşliği "Yaşa" ve "Yaşat" ” mesajıyla yurdumuzun çeşitli yörelerinde, belirlenecek yer ve zamanlarda yapmayı planladığı “açık hava toplantılarına” katılmak için aziz milletimizi hazır olmaya çağırmaktadır.”

Bu açıklamaya galiba en çok RTE üzülecek! Öyle ya devletin tüm imkanlarıyla Sivas"tan ötesine geçerken yiğitleşen RTE, rakiplerini Sivas"tan ötesine gidememekle suçluyordu. Bakalım, bundan sonra bahanesi ne olacak?

Şimdi; Devlet Bey"in bu önemli çağrısına tekrar bir göz atalım ve heyecanla 8 Kasım Büyük Kongresinin sonuçlarını bekleyelim:

“…Son günlerde yurdumuzun her yerinden yükselen şuur ve heyecan bu uyanışın müjdesini vermektedir.

Şimdi vatana, bayrağa, millete ve bunlar uğruna kendini feda eden evlatlarımıza sahip çıkma ve bu duruşu gösterme zamanıdır.

Şimdi, teslimiyete karşı durma, kardeşlikte buluşma ve geleceği paylaşma zamanıdır.

Milliyetçi Hareket, milletinin bu heyecanını, duygularını, düşüncelerini ve inancını tüm dünyaya duyurmak, yüksek sesle haykırmak ve teslimiyetçilerin yüzüne çarpmak için hazırlıklarını tamamlamıştır.

Partimizin inançlı, kararlı ve şuurlu mensupları, yüreği Türk milleti için atan,  kutlu vatan sevgisi ile çarpan, aziz şehitlerimizle sızlayan Türkiye"mizin tamamını, köken, mezhep, yöre ayrımı yapmaksızın kucaklamak için yola çıkmıştır.

Milliyetçi Hareket, “Bin Yıllık Kardeşliği "Yaşa" ve "Yaşat" ” mesajıyla yurdumuzun çeşitli yörelerinde, belirlenecek yer ve zamanlarda yapmayı planladığı “açık hava toplantılarına” katılmak için aziz milletimizi hazır olmaya çağırmaktadır.

Bu açıdan, partimizin gerçekleştireceği 9. Olağan Büyük Kurultay yalnızca siyasal kadroların tespiti olmayacak, aynı zamanda bin yıllık kardeşliğin yaşaması ve yaşatılması gibi tarihi bir görevin dönüm noktası ve seri toplantıların başlangıcı anlamını da taşıyacaktır.

Türkiye"nin her yöresindeki aziz vatandaşlarımı, kardeşliğin yoğurduğu büyük Türk milletini, 8 Kasım 2009 tarihinde Ankara"da yapılacak olan “Sonsuza Kadar "Var ol" Türkiye” 9. Olağan Büyük Kurultayımıza ve ardından yurdumuzun her yöresinde yapılacak olan “Bin Yıllık Kardeşliği "Yaşa" ve "Yaşat" ” açık hava toplantılarına şimdiden davet ediyorum.

* * *

Bu arada başta İzzet Çelebi Ağabeyim ve diğer okurlarıma da kısaca seslenmek istiyorum.

Sizlerden Allah razı olsun... Türk milleti e geleceğimiz için umudum, sizin gibi duyarlı insanlarımızdır. Gerçekten korkmadan, çekinmeden yazı yazıyor isek sizlerin sayesindedir.

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
İhsan KALENDER
30 Ekim 2009 Cuma 13:10
CAHİL DEĞİLSİNİZ
Değerli İZZET kardeşimiz, yorumlarınızın çoğunu okumaya çalıştım. Bir çok defa '' BEN CAHİL BİRİYİM '' gibi sözlerinize rastladım. Bu ifadenizden yola çıkarak TEVAZU tarzınızı yersiz-gereksiz buldum. KİBİR değil MÜSLÜME, hiç bir insana yakışmaz . CEHALET karanlığı ve inançsızlığı ifade eder. İMAN ile TEZYİN edilmiş kimselerin CAHİL olduğunu kabullenmek olmaz. Ancak her konuda bilgi sahibi olmak gibi meziyyetimiz olmayabilir.Bilmediğimiz konularda fikir beyan etmenin UKALALIK olduğunu bilmek kafidir. Mesela FİZİK ve ATOM konusunda yeterince bilgimiz olamayabilir. Bu konularda fikir beyan etmek hem UKALACA hemde BUDALACA bir hezeyan olur.İnanıyorumki siz benden daha zeki daha akıllı ve AYDIN bir İNSANSINIZ. Lütfen '' BEN CAHİLİM '' sözünü kullanmayınız.DİYALOĞUMUZUN daha üst bir seviyede cereyan etmesine ayrıca sevindiğimi belirtmeliyim. MALATYA'YA birimiz hava yoluyla, birimiz kara ve birimizde demiryoluyla gidebiliriz. İmkan ve tercihler farklı olsada maksatlar aynıdır. MENZİLE ERİŞMEK.Yorum farklılığımızı bu çerçevede yorumluyorum.Sagı ve selam ediyorum.
izzet çelebi
30 Ekim 2009 Cuma 05:53
tevazu
SAYIN İHSAN BEY ! Ben yaptığımı ve hadimi bilirm ,kibirin küfürle paydaşlığını da bilirim onun içindirki üç günlük ve üç satır yorum yapmayla yazar olunamayacağının çooook iyi farkındayım yaşım o kadarda ilerlemiş olmamakla birlikte gözlerimde rahatsızlık var .ÇOK KİTAP OKUMANIN BEDELİNİ ÖDÜYORUM HER HALDE yazarlık sıfatını hak etmediğimin ve bu gibi bir düşüncemin veya isteğimin olmadığının bilinmesini isterim .vatansever bir ""TÜRK OLMA SIFATINI DÜNYADAKİ BÜTÜN MEVKİ VE SIFATLARA TERCİH EDERİM "" AMA DÜŞÜK CÜMLE VE SAYISIZ İMLA HATALARIMA RAĞMEN SADECE BU GÜZEL ÜLKEMİN BU GÜN İÇİNDE BULUNDUĞU ARTAMA İSYANIMI NE PAHASINA OLURSA OLSUN HAYKIRACAĞIM YARIM YAMALAKTA OLSA DUYGULARIMI DÜŞÜNCELERİMİ YAZMAYA KARARLIYIM YÜCE RABİMİN İZNİYLE ONUN İÇİN KİŞİ KENDİNİ BİLMESE HADİNİ BİLMESE BAŞKASINA BİR ŞEY VEREMEZ BUDA TEVAZU DEĞİLDİR KANISINDAYIM ÇÜNKÜ KİBİRDEN ÇOOOOOK ÇEKİNİRİM EN AZ KÜFÜR KADAR ,KİBİR İNSANI KENDİNDENDE ,DİN'DENDE EDER. SAYGILARIMLA.....
İhsan KALENDER
29 Ekim 2009 Perşembe 09:54
Sayın ÇELEBİ
İfrat ve tefritte aşırılık doğru olmaz. Bu sebeple TEVAZUUNUZU yersiz ve gereksiz buldum.Bakınız siz de bir '' YAZAR '' sınız. Yorumlamak, yorum yazmak her kalemin karı değildir.Sanal ortamlarda YORUM YAZARLIĞI ayrı meziyettir. Kaldıki sizin YORUMLARINIZIN bir çoğu MAKALE niteliği taşıyan yorumlardır. Hatta Sn. DURMUŞ adınıza bir de MAKALE döşeyivermiş.
YORUMLAR, bazı yazıların TUZU-BİBERİ, bazı yazımların BALI-ŞEKERİ, bazı yazımların da GARNİTÜRÜ olabilir..!.. Ancak KUL GUSURSUZ olmaz ya..!.. Herkesin KUSURLARI olacaktır elbet.Bivesile TEŞEKKÜRÜNÜZE TEŞEKKÜRLERİMLE mükabele ederken gözlerinizle alakalı rahatsızlığınızdan dolayı size sağlık diliyorum.Saygılar sunuyorum.
İZZET ÇELEBİ
28 Ekim 2009 Çarşamba 21:06
TEŞEKÜR !
SAYIN İHSAN BEY ! Zahmet buyurup nacizane yorumumu okuduğunuz için ve dahası alıntı yapıp çok güzel ifadelerle bilgi kırıntılarımı zenginleştirecek katkılarda bulunup selamlarınızı bu ekran aracılığıyla iletmenize çok teşekür ederim .BEN GAZETECİ DEĞİLİM SİZİN GİBİ BİLGİ BİRİKİMİM YOK SADECE BU KARANLIK GÜNLERİN ŞARTLARI BENİ BUNA ZORLADI .DEĞERLİ HEMŞERİM RAMAZAN BEYİN YAZILARI İLGİMİ ÇEKTİ ORTAK PAYDALARIMIZINDA ÇOKLUĞU VEDE ÜLKEMİN ŞARTLARI MECBUR KILDI.DÜN AKŞAM SİZE CEVAP VERECEKTİM FAKAT GÖZLERİMİN SORUNLARI İZİN VERMEDİ KUSURA BAKMAYIN . AYDINLATICI YORUMLARINIZILA HEM HEMŞERİMİZİ YALNIZ BIRAKMAYACAĞINIZI HEMDE BİZİ AYDINLATACAĞINIZI BİLİYORUM TEKRAR TEŞEKÜR EDER SAYGILARIMI SUNUYORUM ..
Adını yazmayıp RAMAZAN BEYLE BENDEN bir konuda yorum isteyen değerli arkadaşa gelince .keşke adınızı lütfedip yazsaydınız ,isteğinize gelince kendi adıma konuşacak olursam ,bende sizin gibi bir sıradan vatandaşım sadece yorum yapıyorum oda sedece SAYIN RAMAZAN BEYİN YAZDIĞI KONUYLA İLGİLİ OLABİLİR ,KONUNUN DIŞINDA YORUM YAPMAYA HEM HAKIM HEMDE HADİM DEĞİL ,HEMDE SAYGISIZLIK OLUR İNŞALLAH ÖYLE BİR MAKALE YAZILIRSA NİYE OLMASIN .SİZİNDE FİKİRLERİNİZİ VE DAİMA DESTEĞİNİZİ GÖRMEK İSTERİZ ,İLGİ VE İLAKANIZA TEŞEKÜR EDERİM SAYGILARIMLA...
süleyman turan
28 Ekim 2009 Çarşamba 14:40
teslimiyetin yeni adı
sayın durmuş hissiyatımıza güzel yazılarınızla tercüman oldunuz destek verip bizleri aydınlattınız.yazılarınızı nekadar çok vatandaşımıza ulaştırabilirsek hala görmeyen gözlere işitmeyen kulaklara ulaşabilirsek anlarlarsa anlarlar anlamazlarsa anlasyacakları dilden konuşmanın zamanı gecmedimi beklemekle gecen zaman vatanseverlerin aleyhine gelişmiyormu bu gidişin sonunu görmek için kehanete gerek yok gözlerini acmak yetmiyormu.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2004 Malatya Güncel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : www.malatyaGüncel.com İhlas haber Ajansı | Haber Yazılımı: CM Bilişim