Malatya'nın şebeke suyu temizlik ve hijyen çalışmaları tamamlandı

Malatya'nın şebeke suyu temizlik ve hijyen çalışmaları tamamlandı

Malatya Büyükşehir Belediyesi  MASKİ'nin yaptığı açıklama'da deprem zamanı etkilenen kentte şebeke suyunun değerlendirmesi, İkinci bir açıklama ile tekrar bilgi verileceği açıklandı.

A+A-

Malatya Büyükşehir Belediyesi  MASKİ'nin yaptığı açıklama'da deprem zamanı etkilenen kentte şebeke suyu, Sağlık İl Müdürlüğü tarafından içilebilir raporu verildikten sonra ikinci bir açıklama ile duyurulacak.

Depremin en büyük hasarı verdiği Malatya'da şebeke suyu ile ilgili yapılan çalışmalar MASKİ tarafından tamamlandı.

MASKİ'nin yapmış olduğu açıklamaya göre "Bilindiği üzere 6 Şubat'ta Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremin sonrasında şehrimizin su ihtiyacını karşılayan doğal kaynak suyumuzda bulanıklık oluşmuştu. Kaynak suyumuz 6 Şubat depremi öncesi NTU (Suyun bulanıklık değeri) değerlerine dönmüş olup, Sağlık İl Müdürlüğü tarafından içilebilir raporu verildikten sonra ikinci bir açıklama ile kamuoyuna bilgi verilecektir.
MASKİ Genel Müdürlüğümüze ait içme suyu depolarımızın temizlik ve hijyen çalışmaları tamamlanmıştır. Hemşehrilerimizin bireysel su depoları temizleme çalışmalarını yapmaları önem arz etmektedir. " ifadelerine yer verildi.

345666695-624687286233493-1107805317922361195-n.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT