Çalık: “Mücadeleyi hep birlikte vererek bu durumu aşacağız”

Çalık: “Mücadeleyi hep birlikte vererek bu durumu aşacağız”

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya milletvekili Öznur Çalık, “Eczanelerimiz, Kovid-19 sürecinde ilk günden itibaren mücadelenin en önünde olan askerler gibiydi. Bu mücadeleyi hep birlikte verip, birlikte bu durumu aşacağız

A+A-

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya milletvekili Öznur Çalık, “Eczanelerimiz, Kovid-19 sürecinde ilk günden itibaren mücadelenin en önünde olan askerler gibiydi. Bu mücadeleyi hep birlikte verip, birlikte bu durumu aşacağız” dedi. 
Milletvekili Çalık, Malatya’daki temasları kapsamında Malatya Eczacılar Odası Başkanı Ebru Sönmez’i işyerinde ziyaret etti. 
Sönmez, ücretsiz maske uygulamasından vatandaşların memnun olduğunu ifade ederek, “Cumhurbaşkanımızın, Sağlık Bakanımızın yaptığı uygulamadan halkımız çok memnun. Bizlerde verilen bu görevi en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz. Eczacılarımızda çok memnunlar. Biz, birinci basamak sağlık kuruluşuyuz. Onun içinde devletimiz, bakanlığımız bize hangi görevi uygun görürse her zaman en ön sırada yapmaya hazırız” dedi. 
AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya milletvekili Öznur Çalık, Malatya ve Türkiye genelindeki eczacılara ücretsiz maskeyi vatandaşlara eriştirme noktasında gösterdikleri çabadan dolayı teşekkür etti.
Eczanelerin birinci basamak sağlık hizmeti verdiklerini dile getiren Çalık, “Eczanelerimiz, Kovid-19 sürecinde ilk günden itibaren mücadelenin en önünde olan askerler gibiydi. Bugünde kıymetli başkanımıza 100’ün üzerinde vatandaşımız cep telefonlarına gelen kodlarla ya da nüfus cüzdanlarıyla maske aldılar. Cumhurbaşkanımıza ücretsiz maskeyi temini konusundaki talimatları için, Sağlık Bakanımıza bu uygulamada meslektaşlarımızla işbirliği yaptığı için, bütün meslektaşlarımıza, teknik çalışanlarımıza emekleri için çok teşekkür ediyorum. Bu mücadeleyi hep birlikte verip, birlikte bu durumu aşacağız” diye konuştu. 
Milletvekili Çalık, koronavirüs ile mücadele kapsamında eczanelerde verilen ücretsiz maske almaya gelen vatandaşlarla bir süre sohbet etti. Çalık, SMS kodu gelenler ile SMS kodu gelmeyen vatandaşların, eczanelerden ücretsiz maskeyi nasıl temin edebileceklerini de anlattı. 
AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya milletvekili Öznur Çalık, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla 20 yaş üstü ve 65 yaş altı vatandaşlar için ücretsiz maske dağıtılmaya başlandığını, SMS kodu gelenlerin ya da gelmeyenlerin eczanelere başvurarak, ücretsiz maskelerini alabileceklerini ifade etti. 
Vatandaşlar ise ücretsiz maskenin güzel bir uygulama olduğunu belirterek, “Devletimiz bize maskeyi ücretsiz olarak verdi. Bizde hijyenik bir şekilde kullanıyoruz. Memnun kaldık. Cumhurbaşkanımıza çok çok teşekkür ediyoruz. Allah, Cumhurbaşkanımızı başımızdan eksik etmesin. Allah, Sağlık Bakanımızın da yardımcısı olsun, bakanımızı da çok teşekkür ediyoruz. Sağlık Bakanımızda bizlere hizmet etmek için elinden gelenin fazlasını yaptı. Allah devletimizi ve milletimizi esirgesin. Allah, bir an önce bu koronavirüs salgınından kurtulup, tekrar huzurlu günlerimize kavuşmamızı nasip etsin” ifadesinde bulundular. 
Ziyaretleri esnasında yolda gördüğü taksici esnafıyla da bir araya gelen milletvekili Çalık, “Bütün taksici esnafımıza teşekkür ediyorum. Tedbirlerini alarak, sosyal mesafeyi koruyarak, maskelerini takarak hizmet veriyorlar. Emeklerinize sağlık” dedi.
img-20200420-wa0117.jpgimg-20200420-wa0097.jpgimg-20200420-wa0094.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT