Murat  Çelik

Murat Çelik

Farkları fark edildi!

A+A-

Malatya gündemine bomba gibi düşen “şırınga” operasyonu, şüpheli zanlılar için “happy end” oldu.

Şimdilik tabi ki!

Kefaletle serbest bırakıldılar, yani mahkeme tutuksuz zanlıların yargılanması ile devam edecek.

Bu süre içinde neler olacak?

Bunu bekleyip göreceğiz taaa ki, karar çıkıncaya kadar.

Kefalet ücreti makul bir para, iddia edildiği milyonlarca YTL"lik yolsuzluk yanında ve hemen hepsi nakit olarak yatırmıştır, eminim.

Özel muamele gördüler, bunu inkar etmemek gerekir.

Aksi halde Polis o kadar muamma göstermezdi şüpheli zanlıların “Doktor raporu” alınmaları için getirildikleri hastanede, basın mensuplarına görüntü vermemek için gerekeni yaptılar.

Gerçi görüntü alınsaydı ne olurdu?

Tabiî ki kocaman bir hiç, “Şüpheli zanlıların resim ve görüntülerini yayınlamak” YASAK! Bunu kanun apaçık belirtiyor.

Ceza almadılar mahkemeleri tamamlanmadı!

Buraya kadar her şey yasal!

Düşünüyorum da, daha hafızalardan silinmeyen “MASKİ” Yolsuzluğu skandalı vardı ya hatırlarsınız.

Bu skandalda ki şüpheli zanlılar, normal Vatandaşa yapılan muameleyi gördüler. Yani burada şüpheli zanlılar Polis nezaretinde Hastaneye götürüldü (Köşe bucak kaçırılmadan) Basın mensupları görüntüde aldı, resimde..

Burada neden ayrıcalık yapılmadı acaba?

Suçları hemen, hemen aynıydı, MASKİ Zanlıları ““Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurmak, Rüşvet almak-verme, Resmi belgeyi bozmak, yok etme veya gizlemek, Kamu Kurumu Aleyhine Dolandırıcılık Yapmak, Suç İşlenmesinden Önce veya sırasında yardımda bulunmak” suçları ile gözaltına alınıp tutuklanmışlardı.

ŞIRINGA zanlıları da, “ihaleye fesat karıştırmak, rüşvet alıp rüşvet vermek, görevi kötüye kullanmak, kamu kurum ve kuruluşlarını zarara uğratmak” suçlarından gözaltına alındılar.

Yani ayrıcalık gerektiren neydi?

İnsan düşünmeden edemiyor; MASKİ SKANDALI"nda ki zanlıların bir çoğu geçici işçiydi, ŞIRINGA OPERASYONU şüpheli zanlıları ise en azı lise mezunu hatta içlerinde profesör olmuş kişilerde vardı “Bumuydu acaba fark?”  demeden edemiyorum!

Fark ne olursa olsun, bildiğim ve inandığım yasalarla belirlenen “Her şüpheli zanlı suçlu değildir.” Bu sebepten ayrıcalık yapmak hiç de hoş bir şey değil.

Ya hep ya hiç!

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

2 Yorum