Konuk Yazar

Konuk Yazar

Çocukların Suçu Ne?

A+A-

Fatmagül"ün suçunu anladık. Kadın olması, güzel olması ve fakir olması. Burası tamam, ama ya "Çocukların Suçu Ne?." Doğan Medya Grubu"na ben "Doğuran Medya Grubu" diyeceğim. Sebebi de eğer Fatmagül o tecavüzde hamile kalırsa bu çocuk Kanal D"nin olacak. Böyle bir rezillikten doğacak çocuk bence P…ç olmayacak. Çünkü babası belli. Ben öyle gördüm o çocuğun babası Kanal D.
Dizilerin ayları olan Eylül Ayı içerisindeyiz. Rekabet uğruna nelerin yapıldığını görebiliyoruz. Birileri "arka Sıradakiler" dedi, okulların başarısı düştü. Öğrenciler o diziye özendi. Birileri "Aşk-ı Memnu" dedi, aile içi ihanetleri artırdı. Birileri "Binbir Gece" dedi, ilkokul öğrencileri kız arkadaşlarına bir gece için kaç para istediğini sordu. Yani dizi izleyen birisi değilim ama sadece o esnada gözüme takılanlar ve medyada yankı uyandıran dizilerin bir kaçı. Önceki gün Kanal D"de "Fatmagül"ün suçu ne?" diye bir dizi yayına sokulmuş. Öğrenmem izlememden ibaret değil, yapılan haberlerden ibaret. Baktım büyük bir tepki var, bende internet sitelerinde 5 dakikalık bir bölümü yayınlanmış, ona baktım. Kısaca şoke oldum. Böyle bir rezilliği yapsa yapsa ancak Türklükten, Müslümanlıktan, Vicdandan, İnsanlıktan uzaktan yakından ilgisi olmayan birileri yapmıştır. Böyle birkaç dizi yapılıp yayına sokulduktan sonra Türk Aile yapısı imha olur. Toplumsal değer diye bir şey kalmaz. Çocuklar o dizileri izliyor. Bozulmaz demeyin, inanın bozulur. Anne-baba örnek alınmıyor, televizyonlarda yayınlanan karakterler örnek alınıyor. Şimdiden bu işlere özenirler ise gerisini toparlayamazsınız bilesiniz. Aman "Çocuklara Dikkat!"
Televizyon kanalları başka bir televizyonun önüne geçmek ve daha çok reyting almak için her yolu kendine mubah görüyor. "Konu reyting ise gerisi teferruat" düşüncesi ile hareket ediyor. En büyük destekçileri ise gruba bağlı gazeteler. Dizinin yayınlandıktan sonra ertesi gün üç gazetede bir tecavüz haberi yayınlandı. Ancak bu kez haber 3. sayfa yerine 2. yada arka sayfalarda idi. Kullanılan üslupta 3. sayfadakilerden oldukça farklıydı. Ne tecavüz kötüleniyordu ne de bu eylemi yapanlar. Çünkü haber "Fatmagül'ün Suçu Ne?" isimli televizyon dizisinin reklamı için yapılmıştı. "Bütün Türkiye ekran başına kilitlendi" tarzında yapılan haberlerde kullanılan başlıklar da bunu gösteriyor: "İşte o sahne", "İnternette rekor kırdı", "Tecavüz ekrana kilitledi"... 4 zengin, sarhoş ve uyuşturucu kullanmış genç, pek çok hayali olan fakir bir kıza tecavüz ediyor ve bu haber "İşte o sahne" başlığıyla veriliyor. Üstelik "İşte Beren'li tecavüz sahnesi" ve "İşte Hülya'lı tecavüz sahnesi" diye karşılaştırma yapılarak okura alternatif bile sunuluyor.
Evet, Türkiyem büyüyor, Türkiyem korku salıyor, Türkiyem gözde bir memleket oluyor. Tabi bunlar olunca da Türkiyem birilerine batıyor. 30 yıldır PKK ile yapamadıklarını ahlakı bozarak, aile yapısını bozarak yapmaya çalışıyorlar. Her türlü yapılan eylemin amacı Türkiyemi yıkmak. Yemezler beyler. Türk gençliği uyandı, Türk gençliği bilinçli. Üç beş beyinsizin bir araya gelerek 4-5 çakal tutup adam öldürtmekle, askeri şehit etmekle, köylüyü bezdirmekle bunu başaracağınızı sanıyorsanız yanılıyorsunuz. 80 milyonun içinde binlerce "ÇÜRÜK" alması 80 milyonun bozulması anlamına gelmez. Derseniz ki, bir elma kasasında bir çürük elma bütün kasayı çürütür. O zaman da derim ki; O kasadan o elmayı al at. Kasanın çürümemesi için o elmayı gözden çıkartıyorsan gerisini kurtarıyorsun demektir.
BİR İKİ ÇİFT SÖZ DAHA SÖYLEYEYİM "DOĞURAN MEDYA GRUBU'NA. AHLAKSIZLIĞIN DANİSKASINI YAPIYORLAR. KİME NEYE HANGİ ZİHNİYETE HİZMET ETTİKLERİ BELLİ DEĞİL. ŞEYTAN BİLE BUNLARA ÖZENDİĞİNE GÖRE, BUNLAR BAMBAŞKA BİŞEY. BÖYLE BİR FİLMİ YAYINLAMAK HALKA SUNMAK ŞEREFSİZLİKTİR. O TECAVÜZ SAHNESİ FİLİMDEN İBARET, AMA DOĞURAN MEDYA GRUP BUNU AŞILAMAYA ÇALIŞIYOR. ÖZENDİRMEYE ÇALIŞIYOR. BUGÜN İTİBARİ İLE TÜRKİYEDE YAŞANACAK TECAVÜZ OLAYLARI ARTACAKTIR. BİR YİĞİT'İN ÇIKIP BUNLARA HESAP SORMASI LAZIM. TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR TÜRK KALACAK, DİNİMİZ İSLAMİYET, KİTABIMIZ KUR'AN, NAMUSSUZLUK TEK DÜŞMANIMIZDIR. BİZ TÜRK GENÇLERİ OLARAK HER TÜRLÜ BEDELİ ÖDEMEYE HAZIRIZ, NAMUSUMUZ, ŞEREFİMİZ VE HAYSİYETİMİZ İÇİN YAŞIYORUZ. O FİLM SAHNESİ PORNO FİLMİNDE DAHİ YER ALMAZ ÖYLE ALÇAKÇA BİR SAHNE BAŞKA BİR YERDE KESİNLİKLE YAYINLANMAZ. RTÜK LÜTFEN GÖREVE. KOPMASI GEREKEN BİR BAŞ VAR İSE GELECEĞİMİZ AÇISINDAN KOPACAK. TÜRK'E, İSLAMİYETE, TÜRK BAYRAĞI'NA SELAM OLSUN.

Cahit ÖZYİĞİT

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

5 Yorum