Sadıkoğlu’nun Eski TSO Binası ile alakalı meclis konuşması gündemde…

Sadıkoğlu’nun Eski TSO Binası ile alakalı meclis konuşması gündemde…

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu’nun eski Başkan Hasan Hüseyin Erkoç döneminde kürsüde yaptığı “Eski oda binamız orada boş duruyor, 80-90 bin TL’ye kiraya gidecek, ama 8 aydır boş duruyor.

A+A-

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu’nun eski Başkan Hasan Hüseyin Erkoç döneminde kürsüde yaptığı “Eski oda binamız orada boş duruyor, 80-90 bin TL’ye kiraya gidecek, ama 8 aydır boş duruyor. Binayı kira verseniz, öbür tarafta dönüp minibüsten vazgeçerseniz, harcırahlardan da vazgeçebilirsiniz, buda güzel bir şey olur, ama bunu sizden istemek zor. Bu anlamda güzel mantıklı bir şey olur, üyelerimize en azından katma değer sağlarız. Üye aidatlarındaki indirim 250 bin TL gibi tutuyor. Seneye de arttırırsınız. Krizden dolayı bütün üyelerimizin sıkıntı yaşadığını biliyoruz.” konuşması seçimlere kısa bir süre kala gündeme geldi.
Görevde bulunduğu 4 yıl boyunca binayı kiraya veremeyen ve binanın iyice çürümesine göz yuman Başkan Sadıkoğlu Malatya’ya kazandırdıklarını konuşurken 4 yıl içinde Malatya’da çürümeye yüz tutan ve kaybettirdiklerine ses çıkartmıyor.
Şimdi Başkan Sadıkoğlu’na soruyoruz;

*Yönetimde değilken eleştirdiğiniz binanın boş durması olayı aradan geçen 4 yılda neden kiraya verilemedi?

*Yaklaşık 7 yıl önce yaptığınız konuşmada krizden etkilenen üyelere bu kiradan gelen para ile destek çıkarız derken Başkanlığınız döneminde aradan geçen 4 yıla rağmen ve birçok üyeniz pandemiden zarar görmüşken bu binayı neden kiraya vermediniz?

whatsapp-image-2022-09-18-at-05-36-28.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT