Seyran Park
Doğa Veteriner Kliniği
SON DAKİKA
Sumru Çelikcan

Bu ne zorbalık?

30 Nisan 2007 - 19:29 Yorum: 1

Bundan üç gün önce arkadaşımın tam da Malatya nın merkezinde başına gelen bir olayı paylaşmak istedim.

Dört yolun göbeğinde saat 20.00 sularında otobüs bekleyen arkadaşım, karşıdan dört beş kişinin geldiğini görüyor ve otobüsü beklemeye devam ediyor. İnsan olduğunu zanneden o gençlerden biri sırtına tekme atarak arkadaşımı yere düşürüyor.

Neden mi, tabi ki de keyfine, eğlencesine.

Orada bekleyen tek bayan olması nedeniyle. Hiç bir şey olmamış gibi gülerek,arkadaşımın yerde kıvranıyor olmasına aldırmadan oradan uzaklaşıyorlar.bu kendini bilmez,zorbaların yaptığını mı tartışmak gerek yoksa orada yaşanan bu olayı görüp de ağızlarını ayırarak sadece seyredenlerimi tartışmak gerek.tabı ki de o anda bunu emniyete bildirmek gerekirdi.fakat o anın şokuyla ne yapacağını bilemiyor insan.bu durumda bunu yapan üç beş serserinin yanına kar kalıyor.lütfen arkadaşlar insan olduğumuzu,saygının ne demek olduğunu artık hatırlayalım.bizler yaşanan bu tip olaylara karşı duyarsızlığımızı devam ettirirsek  bunların sayısı bel ki on iken yüz olacak.bu yaşanan hepimizin başına gelebilir bu nu unutmamalıyız.

Orada seyre dipte müdahale etmeyen insanlar unutmasın ki,yarın öbür gün onlarında kızlarının,kardeşlerinin,eşlerinin başına böyle bir şeyin gelmeyeceği ne malum.ya da bunu yapan zorbaların annelerinin,kardeşlerinin başına gelmeyeceği ne malum.lütfen kendimize gelelim ve bu insan kisvesine bürünmüş,fakat insanlıkla  yakından uzaktan alakası olmayan bu zorbalara dur diyelim.

YAZARIN DİĞER YAZILARI