Seyran Park
Doğa Veteriner Kliniği
SON DAKİKA
Sumru Çelikcan

Koltuk sevdası

22 Haziran 2007 - 13:14 Yorum: 5

Herkese tekrardan merhabalar.

 

            Görüşemediğimiz süre içerisinde seçim startı verildi ve mevcut partilerin hepsi son sürat çalışmalara başladı. zaten şu seçim süreci içinde çalıştıkları gibi seçimden sonrada çalışsalardı ülke kurtulurdu herhalde. Ama biz böyle bir milletiz ne yazık ki elde edinceye kadar konuşuruz hiç durmaksızın, vaatlerde bulunuruz, herkesin kapısını çalar fikirlerini alırız. Ama elde ettikten sonra sanki o konuşmaları yapan onlar değilmiş gibi kabuk değiştirip, o koltuk sevdasına düşeriz. İstediği koltuğu elde edemeyen partilerde bu sefer o koltuktakini vurmaya çalışır ve böyle geçer gider bir dahaki seçime kadar. Tam bir kısır döngü yani. her şey zincirleme devam eder.

Bir başka konuda şu ki son derece gülünç bulduğum bir konu. Partilerden aday adayı olan şahıslar, Eğer aday sıralamasındaki listeye giremezse vay haline o partinin. Sıralamalar açıklanana kadar, yemekler, ziyafetler, kanım akana kadar bu partinin arkasındayım ALLAH şahidimdir diye nutuk atanlar, Daha sıralamaya girmeden boy boy fotoğraf bastıran şahsiyetler son derece komiksiniz neden mi? Sıralamaya giremeyince ya istifa ediyorsunuz ya da o partiyi vurmaya başlıyorsunuz. Dışardan bakıldığında o kadar komiksiniz ki anlatamam. Sizin gibi dönekleri Allah tan listelerde seçilebileceğiniz yerlere koymuyorlar. Bir de es kaza seçilip milletvekili olsanız. Daha da vahim bir durum çıkacak ortaya. Bu tip şahsiyetler demek ki, hizmet için değil, menfaat için siyasetin içindeler diye düşünmekten kendimi geri alamıyorum. Enteresan olan daha doğrusu sinir bozucu olan bir konu daha var ki, şu bütün gün kulaklarımızı paslandıran seçim arabaları. Hangi partinin arabası bağıra bağıra daha çok geçerse o partiye oy vermiycek bu millet. bu kadar da aptal yerine koymayın artık isterseniz. Yapılan çevre kirliliğinden başka bir şey değil. Hastası var, bebeğini yeni uyutmuş olan var. Ama nerde bunu düşünecek duyarlı parti. o koltuğa dikmişler ya bir kere gözlerini gerisi boş. Herkes hangi partiye oy vereceğini zaten biliyor. Ama o kadar çok geçip anti pati topluyorsunuz ki insanın o partiye oy vereceği varsa bile vaz geçiyor. Bir son verin artık şu çevre kirliliğine.

Ayrıca geçenlerde dikkatimi çeken bir durum var ki, ismi lazım olmayan bir parti seçim bürosu açılışında özürlü bir vatandaşın eline bir pankart tutturtmuş poz verdirtiyordu. Son derece içler acısı bir durumdu. Yazık böyle siyasete, siyasetçilere demekten başka bir şey bulamıyorum. Böyle tuhaf bir siyasetin içindeyiz ne yazık ki. Son olarak seçim sonuçlarının ülkemiz adına pek hayırlı olmayacağını tahmin etsem bile

Hayırlı olur inşallah demek istiyorum yinede…

YAZARIN DİĞER YAZILARI